INFORMACJA O FUNKCJONOWANIU GMINNEGO OŚRODKA ZDROWIA

6 listopada, 2020
Szanowni Państwo, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, od dnia 9 listopada 2020r., zmuszeni jesteśmy przeorganizować dotychczasową pracę Ośrodka Zdrowia, który będzie prowadził wyłącznie rejestrację telefoniczną, a osobiste wizyty powinny być maksymalnie ograniczone.
Ośrodek czynny od godz. 7.00 – 18.00
  • Wobec konieczności utrzymania dystansu społecznego w budynku przebywać może maksymalnie 3 pacjentów równocześnie.
Niezmiennie dostępni jesteśmy w pełnym wymiarze godzin od poniedziałku do piątku, ale technicznie rzecz ujmując osoby pojawiające się w związku z osobistą wizytą muszą użyć dzwonka i poczekać na personel w holu, który został odpowiednio wyposażony, aby nie było potrzeby pozostawać na zewnątrz.
  • Zwracamy również uwagę na aktualność numerów telefonów do rejestracji (32/23 55 015 oraz 32/42 81 732), gdyż część mieszkańców korzysta ze starych tzw. „kopalnianych” numerów, których poprawnego działania nie możemy zagwarantować.
  • W przedsionku Ośrodka umieściliśmy również skrzynkę do zamawiania recept z prośbą, aby zamówienia składać w momencie kiedy pacjent dysponuje jeszcze 5 dniowym zapasem. Po odbiór kodu do recepty prosimy dzwonić do rejestracji po 3 dniach od momentu złożenia zapotrzebowania (tel. 32/ 23 55 015), a jeśli posiadają państwo Internetowe Konto Pacjenta kod do recepty zostanie wysłany SMS-m.
  • W przypadku procedur z zakresu medycyny pracy zmuszeni jesteśmy ograniczyć ich liczbę do przypadków koniecznych czyli badań, które nie wymagają konsultacji specjalistów np. okulisty, neurologa, laryngologa (tylko wstępne i kontrolne). Pragniemy zaznaczyć, że nadal obowiązują przepisy prawa krajowego, które umożliwiają przedłużenie zdolności do pracy bez konieczności odbycia wizyty u specjalisty z zakresu medycyny pracy.
  • informujemy, że od dnia 23 listopada 2020 r. ulegną zmianie godziny pracy laboratorium. Punkt pobrań będzie czynny: poniedziałek, środa i piątek od godz. 7.00 – 9.00  

Mimo wszelkich niedogodności, jesteśmy przekonani, że wprowadzone ograniczenia przyczynią się do możliwie szybkiego pokonania pandemii, a nasze wspólne bezpieczeństwo rozumiane również jako dbałość o ciągłość pracy Ośrodka spotka się z Państwa zrozumieniem.